See veebileht kasutab küpsiseid (cookies).

Jätkades TJO Konsultatsioonide veebilehe kasutamist, nõustud meie kasutajakogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega. Tutvu meie andmekaitse põhimõtetega.

Main content section

Kes on tootja?

Tootja on CE-märgi mõistes isik või riigi- või kohaliku omavalitsuse asutus, kes toodab või valmistab toote või kontrollib toote tootmist või valmistamist eesmärgiga lasta toode oma nimel turule või võtta see kasutusele.

Tootja volitatud esindaja on isik, kes täidab tootja volitatud esindajana õigusaktis ettenähtud ülesandeid, peab vajaduse korral tõendama tootja poolt antud sellekohaseid volitusi. Tootja volitatud esindaja olemasolu ei vabasta tootjat tootega seonduvast vastutusest.
Tootjal lasub põhivastutus tooteohutuse tagamise. Tootja vastutab isiku surma või isikule kehavigastuse või tervisekahjustuse tekitamise eest, kui selle põhjustas ohtlik toode.

Toodete nõuetele vastavuse kinnitamiseks koostab tootja või tema volitatud esindaja toodete kohta vastavusdeklaratsiooni ja kinnitab tootele vastavusmärgi (CE-märgi).

Kasulikku lugemist CE märgi jm teemadel

Loe konsultantide nõuandeid ja ülevaadet CE-märgi taotlemisega seonduvatest teemadest. 

Tutvu ka meie nõustamisteenusega CE-märgi taotlemisel.

Tunned teema vastu huvi?