See veebileht kasutab küpsiseid (cookies).

Jätkades TJO Konsultatsioonide veebilehe kasutamist, nõustud meie kasutajakogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega. Tutvu meie andmekaitse põhimõtetega.

Main content section

Talitluspidevuse juhtimissüsteemi standard nüüd ka eesti keeles

Kvaliteedijuhtimissüsteemi kõrval pööratakse tänapäeval üha suuremat tähelepanu talitluspidevuse tagamisele. Seoses ühiskonna arenguga muutub üha olulisemaks teenuste kättesaadavuse tagamine. See on oluline nii avaliku sektori asutustele kui ka äriettevõtetele.

Teema olulisus sõltub loomulikult organisatsiooni tegevusvaldkonnast, kuid tegelikult võiksime kõik selle peale natuke mõelda. Näiteks, mis juhtub teie poolt pakutava teenusega, kui tuleb pikemaajaline voolukatkestus, keegi lõikab läbi valguskaabli, teie asukohas puhkeb tulekahju, äriprotsesside aluseks olev peamine (ja täna asendamatu) seade lõpetab töö jne? Kui kiiresti suudate te normaalse töö taastada? Kuidas probleeme ennetada, võimalikult kiirelt avastada ja mõjusid leevendada? Kas teil on olemas asjakohane tegevusplaan? Paljud  rahvusvahelised kontsernid ei ole valmis teiega koostööd tegema, kui te ei suuda tõendada, et suudate tagada oma töö talitluspidevust.

Rahvusvahelisel tasandil töötati juba mitmete aastate eest välja talitluspidevuse juhtimissüsteemi standard, mille nõuete täitmise kohta väljastatakse sertifikaate talitluspidevuse juhtimissüsteemi olemasolu kohta. Ülemaailmselt tuntakse ISO 22301 nõudeid.

Alates augustikuust on see standard olemas ka eesti keeles. TJO Konsultatsioonid tõlkis Standardikeskuse tellimusel ka talitluspidevuse juhtimissüsteemi standardi. Nüüd on lisaks koolitusmaterjalidele võimalik saada eestikeelne terminoloogia ka standardist “ISO 22301 – Ühiskondlik turvalisus. Talitluspidevuse juhtimissüsteem. Nõuded”.

Loe lähemalt talitluspidevuse juhtimissüsteemide sisust.

ISO 22301 standardil põhineva koolitust “ISO 22301 nõuetele vastav talitluspidevuse juhtimissüsteem” on võimalik tellida sisekoolitusena.

Tunned huvi?