See veebileht kasutab küpsiseid (cookies).

Jätkades TJO Konsultatsioonide veebilehe kasutamist, nõustud meie kasutajakogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega. Tutvu meie andmekaitse põhimõtetega.

Main content section

Oktoobris algab lean koolitusprogramm “Efektiivse tootmise edulood”

„Kõige suurem probleem on juhil, kes väidab, et tal pole ühtegi probleemi.“ väitis Taiichi Ohno –  insener , Toyota konserni nõukogu  liige ja lean põhimõtete algataja.

Tootmisettevõttes töötades tajute ilmselt tihti vajadust enda  või oma kolleegide-alluvate teadmiste ja oskuste arendamiseks. TJO Konsultatsioonid alustab 2019 aasta oktoobrikuus koolitusprogrammiga „Efektiivse tootmise edulood“. Kui olete huvitatud lean-mõtteviisi ja lean-tehnikate rakendamisest oma ettevõttes, loe kindlasti edasi, sest teist niivõrd praktilist lean-koolitust on Eestis keeruline leida.

Miks osaleda?

  1. Saate hea ülevaate LEAN-mõtteviisist ja efektiivsuse suurendamiseks vajalikest eeldustest;
  2. Saate tundma tehnikaid ja tööriistu, mille abil tootmisettevõttes efektiivsust suurendada;
  3. Külastate iga koolituse käigus ühte tasemel tootmisettevõtet ja saad teada, mida Eesti parimad õigesti on teinud ning milliseid vigasid tasuks vältida;
  4. Saate rühmatööde ja arutelude raames uusi ideid ja vahetad kogemusi teiste tootmisettevõtete esindajatega;
  5. Kaardistate oma ettevõtte tootmise ja efektiivsusega seotud olulisemad väljakutsed;
  6. Koostate plaani õpitu praktikas rakendamiseks ja oled programmi lõpuks saavutanud oma ettevõttes esimesed tulemused

Koolitusprogrammi tutvustus

 „Efektiivsuse suurendamise võimalused tootmisettevõttes“ – 22. oktoober, 2019
Millised on vajalikud eeltingimused efektiivsuse suurendamisel?Kuidas mõõta tänast taset ja seada arengueesmärke? Milline on minu ettevõtte tase võrreldes parimatega?Mida tähendab lean´i rakendamine teoorias ja praktikas? Ettevõttekülastus (täpsustub augustis)

 „Töötajate ja töökoha efektiivsuse suurendamine“ – 12. november, 2019
Millised raiskamised on seotud töötajate ja töökohtadega ja kuidas neid vähendada? Mis on 5S, 6S ja 7S? Kuidas tagada distsipliini? Kuidas kasutada visuaalset juhtimist ja mõõdikuid? Ettevõttekülastus (täpsustub augustis)

 „Protsesside efektiivsuse suurendamine“ – 17. detsember, 2019
Millised raiskamised esinevad protsessides ja võimalused nende vähendamiseks? Kuidas protsesse analüüsida ja parendada? Mis on voogtootmine, tasakaalustamine ja standardtöö, tõmbesüsteem ja kanban? Millist rolli tootmisettevõtte efektiivsuses mängib tarneahel? Ettevõttekülastus (täpsustub augustis)

„Tehnoloogia roll efektiivsuse suurendamisel“ – 14. jaanuar, 2020
Millised on tehnoloogiaga seotud raiskamised ja võimalused nende vähendamiseks? Kuidas tagada veakindlust? Mis on SMED, TPM ja OEE? Kuidas liikuda tootmisettevõttes automatiseerimise ja digitaliseerimise suunas? Ettevõttekülastus (täpsustub augustis)

 „Pideva parendamise kultuur tootmisettevõttes“ – 6. veebruar, 2020
Kuidas tekitada tootmisettevõttes pidevale parendamisele suunatud ehk kaizen-kultuur? Mis on kaizen-sündmus ja kuidas luua parenduste süsteemi? Ettevõttekülastus (täpsustub augustis)

Koolitusprogrammi kava