See veebileht kasutab küpsiseid (cookies).

Jätkades TJO Konsultatsioonide veebilehe kasutamist, nõustud meie kasutajakogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega. Tutvu meie andmekaitse põhimõtetega.

Main content section

Avaliku sektori kvaliteediauhinna pilootprojektis lõppesid organisatsioonikülastused

Avaliku sektori kvaliteediauhinna pilootprojekt 2003 “Arenev riigiasutus” on edukalt läbinud organisatsioonikülastuste etapi.

Rahandusministeeriumi eestvedamisel läbiviidava Eesti avaliku sektori kvaliteediauhinna pilootprojektis osalemiseks laekusid 10 riigiasutuse taotlusdokumendid. Aprillis toimus OÜ TJO Konsultatsioonid ja Rahandusministeeriumi korraldatud koolitus assessoritele e hindajatele.

Hindajate ülesanne on asutuste enesehindamise tulemusel koostatud taotlusdokumentide ja organisatsioonikülastuste alusel hinnata riigiasutuste toimuvust. Hindamise metoodika põhineb Ühtsel hindamismudelil (CAF – Common Assessment Framework).

Hindajad jagunesid vastavalt asutuste arvule kümneks viieliikmeliseks meeskonnaks, kes mais ja juunis  hindasid asutuste taotlusdokumente ja koostasid konsensuskoosolekul esialgse tagasisideraporti.

Juunis toimusid organisatsioonikülastused. Külastati kõiki asutusi, kus OÜ TJO Konsultatsioonid ja Rahandusministeeriumi esiandajad osalesid külastustel ekspertidena. Organisatsioonikülastuste eesmärk oli saada kinnitust taotlusdokumendi väidetele ja selgitada hindamise käigus tekkinud küsimusi. Täiendavalt kogutud informatsiooni alusel lõpetatakse osalevate asutuste hindamine ja koostatakse lõplikud tagasisideraportid, mis valmivad augusti lõpuks. Septembri alguses tutvustavad juhtassessorid tagasisideraporteid asutustele, pilootprojekti tulemused selguvad septembri teisel poolel.