See veebileht kasutab küpsiseid (cookies).

Jätkades TJO Konsultatsioonide veebilehe kasutamist, nõustud meie kasutajakogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega. Tutvu meie andmekaitse põhimõtetega.

Main content section

Intervjuu Palktare OÜ juhatuse liikme Siim Leisaluga

TJO Konsultatsioonid alustab uue rubriigiga, milles tutvustame veidi lähemalt oma kliente ja nende tegemisi. Esimesena on “luubi all” OÜ Palktare ja meie küsimustele vastas lahkelt juhatuse liige Siim Leisalu.

OÜ Palktare on pikaajalise tootmis- ja ekspordikogemusega firma, mis tegeleb puit- ning palkehitiste projekteerimise, tootmise, müügi ja paigaldamisega alates 1993 aastast ning on üks juhtivaid puitmajade tootjaid Eestis.
Kohalik tooraine, kvalifitseeritud tööjõud, pikaajaline kogemus, efektiivne tootmine ja kaasaegsed seadmed, tarne komplektsus ja kvaliteet on lisaks Eesti turule muutnud nende puitmajad konkurentsivõimelisteks ka sellistel nõudlikel turgudel nagu Saksamaa, Jaapan, Skandinaavia jpt.

Kuidas on Palktarel viimastel aastatel läinud? Kas olete juba kavakohase hoo sisse saanud?
Viimased aastad on läinud küllaltki hästi ja kuigi majanduslanguse tõttu langesid mitmedki meie sihtturud märkimisväärselt, oleme suutnud siiski täita keeruliseks ajaks püstitatud eesmärgid. Sihtturgude taastumine ei ole kulgenud päris nii kiiresti kui lootsime, kuid kõik signaalid näitavad, et talitades paika pandud plaani järgi saavutame suure tõenäosusega lähiaastateks püstitatud eesmärgid.

Kas eksporditurgude tellimuste baasil võib järeldada, et majanduslangusest on üle saadud? 
Olenevalt sihtturust on turgude taastumine olnud erinev, kuna tihti on see tugevalt seotud sihtturu valitsuse tegevusega. Mõnel sihtturul tehakse valitsuse poolt jätkuvalt kärpeid ja piiranguid riigi poolt finantseeritavatele tellimustele, mis otseselt mõjutavad ka meid. Peale majanduslangust on muutunud ka pankade laenude väljastamisetingimused, mis omakorda mõjutavad otseselt meie sektori kliente. Kokkuvõtvalt lootsime natuke kiiremat turgude taastumist, kuid kõik signaalid turgudelt näitavad siiski majanduslangusest üle saamise märke.

Olete teinud koostööd TJO Konsultatsioonidega juba pikka aega. Kas oskate hinnata erinevate konsultatsiooniprojektide mõju ettevõtte tulemustele?
Oleme TJO Konsultatsioonidega aastaid koostööd teinud ning hindame koostööd vägagi produktiivseks ning konsultatsiooniprojektide mõju on olnud märkimisväärne. Ise asju tehes oleks tulemus olnud kindlasti tagasihoidlikum ning nii mõnedki asjad oleks jäänud tegemata või lükatud edasi.

“Konsultante tasub kaasata, kuna nemad näevad organisatsiooni kõrvaltvaataja pilguga ning oskavad tähelepanu juhtida asjaoludele, mida ettevõtte enda inimesed tähele ei pane.”

Millist nõu annaksite teistele ettevõtetele? Kas konsultante tasub kaasata?
Meie kogemus kinnitab, et konsultante tasub kaasata, kuna nemad näevad organisatsiooni kõrvaltvaataja pilguga ning oskavad tähelepanu juhtida asjaoludele, mida ettevõtte enda inimesed tähele ei pane. Erinevate nõustamis– ja konsultatsiooniprojektid on konsultantide igapäevatöö ning aastate jooksul kogenud kogemused ja näpunäited on kasulikud usutavasti igale ettevõttele.

Teil on hetkel käimas mitmed EASi toega seotud projektid, mis kas otseselt või veidi kaudsemalt on seotud ekspordi-eesmärkidega. Palun rääkige neist palun natuke lähemalt.
Hetkel meil on käsil 3 erinevat projekti (eksporditurundusplaan, arendustöötaja ja tehnoloogiainvesteeringu programm). Kõik programmid toetavad ettevõtte lähituleviku plaani saavutada püstitatud eesmärgid sihtturgudel. Saavutamaks püstitatud eesmärke ehitame uue tootmishalli, uuendame ja kaasajastame tootmisseadeid täisautomaatsete robotseadmetega, kaasame kogemuste konkreetse sihtturu arendustöötaja, kelle kaasabil viime ellu eksporditurundusplaanis seatud tegevused.

Millised on ettevõtte tulevikuplaanid? Kas alanud majanduskasv võimaldab seatud eesmärke (müügi osas) ületada?
Firma eesmärk lähitulevikus on tänu õigetele tegevustele sihtriikides ja tootmisvõimaluste ja -mahtude kasvu sünergias kasvatada ettevõte käive 2- 2,5 kordseks ning hetkel käib suur töö tugev baasi loomiseks, mis võimaldab alanud majanduskasvu kasvavatele nõudmistele edukalt valmis olla.

Mida põnevat on Palktarelt lähiaastatel oodata?
Sel aastal valmib uus tootmishoone koos uute tootmisseadmetega, mis võimaldab meil pakkuda klientidele laiemat tootevalikut. Lisaks muutub juba lähikuudel ettevõtte ärinimi Timbeco Woodhouse OÜ-ks. Praegune nimi Palkare on kasutusel alates ettevõtte loomisest, kui alustati käsitsi toodetavate palkmajadega. Kuid tänaseks on meie tootevalik oluliselt suurenenud ning puitmajade valikusse kuuluvad: elementmajad- ja konstruktsioonid, ThermoLogh ökomajad, palkmajad ning Post&Beam konstruktsiooniga majad. Uuenenud ärinimi, olles klientidele paremini mõistetavam, aitab tugevdada ettevõtte rahvusvahelist konkurentsivõimet ning loob lisakasu ja võimalusi turundustegevustes.

Soovime ettevõttele edu eesmärkide saavutamiseks!

TJO Konsultatsioonid OÜ

Tunned teema vastu huvi?